KVEPALAI – DOVANA BET KOKIA PROGA

Artėjant meilės dienai norime savo mylimąją ar mylimąjį nudžiuginti kažkuo nepaprastu, kažkuo ypatingu. Tai gali būti kvepalai. „Kvepalai gali būti kažkas daugiau, negu malonus aksesuaras“, - sako kvepalų ekspertas Michael Edwards. - „Puikūs kvepalai yra meno kūrinys. Tai tyli poezija, nematoma kūno kalba. Jie gali nuspalvinti mūsų dienas, praturtinti naktis ir sukurti mūsų prisiminimus. Kvepalai yra skystos emocijos.“
 

Pasaulinio garso kvepalų ekspertas, pristatęs naujausią savo knygą „Fragrances of the World 2013“ (Pasaulio kvepalai 2013), Michael Edwards pataria:

KAIP IŠRINKTI TINKAMUS KVEPALUS JAI? Geriausias būdas išrinkti tinkamus kvepalus moteriai yra sužinoti, koks kvapas yra jos mėgstamiausias, kokiais kvepalais ji kvėpinasi. Kai žinosite pavadinimus, tai patyręs konsultantas padės jums parinkti kitus kvepalus iš jos mėgstamos kvapų šeimos. Tačiau jeigu jūs nežinote jos mėgstamiausių kvepalų pavadinimo, paprašykite pagalbos. Apibūdinkite moterį, kuriai perkate kvepalus. Ne jos plaukų spalvą (ji kitą savaitę gali būti kitokia), ne jos amžių (mes visi pažįstame tokių moterų, kurios yra senos dvidešimtmetės ir energingos septyniasdešimtmetės). Apibūdinkite moters suknelės stilių, jos asmenybę, jos veiklas. Paprašykite konsultanto pasiūlyti jums tris kvapus, tik tris, ne daugiau. Pauostykite tuos kvapus užpurkštus ant lapelių. Neskubėkite. Kuris kvapas su jumis „kalba“? Nebūkite logiškas. Atsipalaiduokite. Pasiduokite instinktams. Devyni kartai iš dešimties – ir jūs pastebėsite, kad jūsų nosis išrinks tinkamą kvapą.

KAIP IŠRINKTI TINKAMUS KVEPALUS JAM?Vyrų kvepalai yra sugrupuoti į tokias pačias kvapų šeimas kaip ir moterų kvepalai. Pabandykite keletą vyriškų kvapų iš jūsų mėgstamiausio kvapo šeimos. Aišku, vyras turėtų komfortabiliai jaustis, pasikvėpinęs kvepalais, kuriuos jūs parinksite, tačiau jeigu vyrui patinka jūsų kvepalai, moterys - jūs teisingame kelyje.

KVAPŲ SKIRSTYMAS Į ŠEIMASMichael Edwards 1983 m. suskirstė kvepalus į 5 šeimas, kurios išplaukia viena iš kitos ir persidengia sluoksniais. Citrusinių vaisių kvapų šeimoje dominuoja citruso energija ir citrinos žievelės pikantiškumas, o į šios šeimos pagrindą įlašinus žalumos, primenančios trintų lapų ir stiebų kvapą, pereinama į Žaliąją kvapų šeimą, kurioje elegantiška forma susilieja su dvasingu charakteriu. Vandens šeimą charakterizuoja jūriniai ir vandens motyvai. Žaliosios šeimos kvapuose išryškėja kokybė, o Vandens šeimos kvapuose atsiskleidžia gaivaus oro po perkūnijos ir jūros tyrumo aromatai. Populiariausi kvapai yra Gėlių šeimos atstovai. Jie varijuoja nuo aiškaus krištolinio vienos gėlės etiudo iki sudėtingos prabangios puokštės simfonijos. Miškų šeimoje pirmuoju varpu skambina miško motyvai, kuriuos papildo įvairūs akcentai: ąžuolo, samanų, gintaro, citruso, gėlių, muskuso, kedro, tabako. O jeigu Miškų šeimos kvape padauginsime citruso, pereisime į Citrusinių vaisių kvapų šeimą...

 Neišeidami iš namų kvapų konsultacijai galite kreiptis www.aisteja.lt.

 

Tekstas: Ieva Ručinskienė, pagal Michael Edwards’s Copyright © Fragrances of the World
Nuotrauka: Flickr

 

Neturite teisių komentuoti

   

Kosmetika ir makiažas įmonės

Daugiau įmonių
   
   
   
© SU university